מה עושה שף פרטי?

מהו שף פרטי?

שף פרטי הוא טבח מיומן, שמכין עבור הלקוחות שלו ארוחות בבית בתשלום. שפים פרטיים מועסקים בדרך כלל על ידי משפחה אחת או משק בית אחד; הם יתאימו תוכנית ארוחות בהתאם לצרכיו התזונתיים של הלקוח, והעדפותיו, יקנו את החפצים, יכינו את הארוחה, וינקו את המטבח לאחר שיסיימו. זה חוסך ללקוחות שלהם את הזמן והמאמץ הדרושים לבישול אוכל משלהם, שיכול להיות יקר מאוד לאנשים שעסוקים מאוד.

מה עושה שף פרטי?

תחומי האחריות של שף פרטי עד הבית כוללים תכנון ארוחות, קניות לחומרים, בישול וניקוי לאחר הארוחות. חלק מהשפים הפרטיים עובדים בבית הלקוח כדי לבשל ארוחות בשבוע, והם אחראים על אריזה בטוחה, תיוג מדויק ואחסון נוח של פריטים מוכנים במקרר או במקפיא של הלקוחות שלהם.

באירועים מיוחדים, שף פרטי רשאי לנהל צוות טבחים ולפעול כמסעדה. כמסעדה, השף הפרטי ועוזריו השכירים עשויים להכין אוכל שיוגש לאורחים במסיבת ארוחת ערב. זה יכול להיות לישיבה רשמית, או לאירוע בסגנון מזנון.

שפים פרטיים עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם לקוחותיהם. עליהם לקחת בחשבון את העדפותיהם של לקוחותיהם בהתאמה אישית של תוכנית ארוחות. חשוב להקפיד על העדפות אלה בזהירות על מנת להבטיח שביעות רצון של לקוחות. שף צריך להיות בעל ידע תזונתי, שכן לעתים קרובות הלקוח נדרש להקפיד על הנחיות תזונה קפדניות או שיש לו אלרגיות למזון. ישנם גם כמה שפים המתמחים בסוגים מסוימים של בישול, כמו דיאטות אוכל פלואו, צמחוני או ללא גלוטן.

חובות של שף פרטי:

יצירת תוכנית ארוחות בהתאמה אישית

קניות במכולת (בשווקים, חנויות מכולת וכו ')

קניות למוצרי התמחות (אורגני, ללא גלוטן, ללא אגוזים וכו ')

סילוק אוכל ואחסון כמו שצריך

להצטייד במזווה בפריטים האהובים על הלקוח

להיות חרוץ עם כישורי הטיפול במזון

מתן הוראות הכנה קלות לקריאה ללקוחות

ניקוי וחיטוי

להתעדכן במידע תזונתי

הקשבה והבנת צרכי הלקוח

שיפור טכניקות קולינריה

שיווק מפה לאוזן מלקוחות מרוצים

 

איך נראה מקום העבודה של שף פרטי?

מכיוון שהכנת אוכל אורכת זמן רב, שפים פרטיים עשויים לבלות שעות רבות בבית הלקוח. עבודה של יותר מ 12 שעות אינה נדירה. כאשר הם מועסקים על ידי משק בית פרטי, חלק מהשפים הפרטיים עשויים להתגורר אצל הדיירים, כדי להנגיש אותו או אותה למעסיקים בכל זמן נתון.

למרות שחלק מהמשפחות מתייחסות לשפים שלהן כאל בן משפחה, הן עדיין צריכות לשמור על מרחק מקצועי ולא לחרוג מגבולות כלשהן.

שאלות נוספות בנושא שכירת שף פרטית?

האם אתה תוהה כיצד לשכור שף או כמה יעלה והאם אתה מחפש באופן פעיל לשכור שף פרטי לארוחת הערב או האירוע שלך? מחפשים שף אישי? גלה עוד כיצד אתר "שפס" יכול לעזור.

רעבים? יש לכם אירוע בקרוב? השאירו פרטים ואחזור אליכם

לקוחות ממליצים

יכול לעניין אתכם