שף פרטי עד הבית מחיר

שף פרטי מחיר

שפים פרטיים הופכים לאלטרנטיבה פופולרית יותר ויותר עבור אנשים שרוצים בישול ביתי אך הם קצרים בזמן. האם הם שווים את זה?

כולנו מחפשים ארוחות טריות ובריאות, המתאימות לצרכים האישיים שלנו. אבל, באמצע חיינו העמוסים, הזמן הזה יכול לחמוק מאיתנו כשערימות של טייק אוואי ומזון מוכן מראש מצטברים בפחי האשפה שלנו.

תשובה פופולרית יותר ויותר לדילמה זו היא שכירת שף פרטי עד הבית. כדי להיות ברורים, אנחנו לא מדברים על שפים פרטיים שעובדים עם לקוח בודד ובדרך כלל גובים עשרות אלפי שקלים בשנה עבור שירותיהם במשרה מלאה (לא כולל עלות המצרכים).

שף פרטי עד הבית הוא אלטרנטיבה נגישה יותר מפני שהוא עדיין מכין ארוחות קייטרינג לצרכי הלקוח, אך עובד עם מספר אנשים. שף פרטי עד הבית לפעמים מאזן בין עבודה אישית לעבודה במסעדה, ועשוי לבשל אוכל ללקוח על בסיס שבועי או חודשי, ולהשאיר מבחר ארוחות שנועדו לאכילה באותו היום או לקירור ולחמם אותן מחדש במשך הימים עד הפגישה הבאה.

כמה עולה שף פרטי עד הבית?

בממוצע, שף פרטי עד הבית יעלה לכם בין כמה מאות שקלים לבין כמה אלפים להכנת 12 מנות אוכל. מצרכים לא כלולים בסכומים אלה, ויכולים לנוע בין עשרות למאות שקלים, תלוי היכן אתם גרים ומה סגנון הבישול שאתם רוצים.

הקצה הגבוה של טווח המחירים הזה עולה יותר במרכזים עירוניים צפופים כמו תל אביב, חיפה וירושלים, שם מאגר של שפים מנוסים ומוערכים מציעים את שירותיהם. אמנם לא כל השפים שתמצאו בערים הגדולות הם כאלה, אך עדיין עליכם למצוא מחירים זולים יותר הרחק מאזורי המטרו הללו, בין היתר בגלל המספרים הנמוכים של שפים בעלי פרופיל גבוה, אך גם בגלל גורמים כמו מצרכים זולים יותר, יוקר המחיה וגורמים אחרים שמורידים את המחירים הכוללים.

מרבית השפים הפרטיים גובים תשלום קבוע על פי מספר המנות וסוג הארוחה שהם מכינים, אך מעטים גובים על בסיס שעתי או לפי מדיניות נפרדת כמו תשלום נוסף לאדם.

אילו גורמים קובעים את העלות של שף פרטי עד הבית?

 1. מנות

גורם קצת גמיש בהתאם לסוג התמחור שאתם עובדים איתו, אבל ההיגיון הכללי הוא שיותר אוכל שווה יותר כסף. חלק מהשפים הפרטיים  מקפידים על כלל זה ומחייבים על בסיס מנה, ואילו אחרים מתמחרים על סמך זמן ומשאבים. אמנם לא תמיד זה המצב, יותר מנות בדרך כלל פירושן יותר רכיבים, יותר ציוד, יותר זמן שהשף צריך לסיים את העבודה ועם זה, יותר כסף לשלם לו.

 1. מקום

גורם זה משפיע על המחירים בדרכים רבות יותר מאחת. בהתחשב בעובדה שכל השפים הפרטיים הולכים להעלות עלויות של מצרכים, הגיוני שתמצאו מחירים זולים יותר של שף בפרבר בארץ מאשר של אחד שעובד בלב תל אביב. אחת הדרכים לעקוף את זה עשויה להיות להשיג מצרכים בחנויות בעלות נמוכה יותר. מה שלא תוכלו לעקוף הוא יוקר המחיה באזור גיאוגרפי מסוים.

 1. ניסיון

שף פרטי עד הבית מנוסה שפיתח רזומה מכובד יצפה לתשלום משכורת גדול יותר מאשר מישהו שרק פורץ לענף. כמה תצטרכו לשלם עבור זה תלוי עד כמה חשוב לכם היסטוריה מוכחת של שביעות רצון לקוחות. אתם תמיד יכולים להסתובב בין שפים פרטיים חדשים יותר עד שתמצאו כימיה עם אחד מהם.

 1. חלל עבודה

שף פרטי עד הבית צריך מרחב לעבוד בו. אם אין לכם מטבח שיתאים למשימה, שפים פרטיים יצטרכו להשתמש בשטח המסחרי שלהם, בדרך כלל בתוספת של כמה עשרות שקלים לעלות הסופית.

 1. מסירה

אם שף פרטי עד הבית צריך לעבוד מהמטבח המסחרי שלו, זה גם אומר שהוא יצטרך להעביר את האוכל מהמקום למקום. פירוש הדבר יכול להיות דמי משלוח נוספים של בסביבות כמה עשרות שקלים לחודש.

 1. תזונה

דיאטות מסוימות נוטות להיות יקרות יותר מאחרות. החומרים שמאחורי ארוחות ללא גלוטן, טבעוניות, אורגניות או מקומיות, למשל, בדרך כלל יעלו קצת יותר מהמזון הממוצע. יחד עם זאת, הצורך בתכנון סביב מגבלות התזונה האלרגיות השונות בקרב קבוצת אנשים פירושו זמן רב יותר עבור השף, ואולי יתווספו עוד כמה שקלים להצעת התשלום הסופית.

 1. אחסון

שפים פרטיים יאחסנו את מרבית המזון שהם מייצרים במכולות לשימוש עתידי. לעיתים תצטרכו לשלם קצת יותר אם השפים מספקים מכולות אחסון משלהם.

 1. תדירות

שפים פרטיים נוטים לעבוד על פי לוח זמנים חודשי, שבועי או דו-שבועי. ככל שתבקשו מהשף בתדירות גבוהה יותר להגיע, כך זה גם יעלה לכם יותר. קביעת תאריכים חודשיים תעלה לכם הרבה פחות מביקורים פעם או פעמיים בשבוע. עם זאת, ביקורים נוספים משמעותם גם ארוחות טריות יותר.

מה כלול במחיר של שף פרטי עד הבית?

 1. תכנון ארוחות

אחד החלקים הטובים ביותר כשיש לכם שף פרטי עד הבית הוא שזה בדיוק זה, פרטי. יהיו צרכיכם הספציפיים או צרכי משפחתכם אשר יהיו, בין אם מדובר באלרגיות, הגבלות תזונה, או סתם טעמים ספציפיים, תקבלו הזדמנות לשבת ולדון במה שאתם בדיוק מחפשים והשף יבצע את זה. זה בהחלט נוח יותר מאשר לקוות שלמסעדה תהיה אפשרות טבעונית ונטולת אגוזים בתפריט.

 1. קניות של מצרכים

במקום להדגיש מה כדאי לכם או לא כדאי לקנות, לנחש שנית אם באמת תשתמשו בפלפל האדום לפני שהוא יירקב, שף פרטי עד הבית יידע בדיוק מה לחפש ומה בדיוק לעשות עם מה שהוא מוצא. אתם חוסכים מעצמכם הן מהחרדה של להבין מה לקנות והן מהטרחה של לצאת לקנות את הכל. השף יילך בשבילכם כדי לבצע את כל הקניות על סמך כל הפרמטרים התזונתיים שעליהם סוכם ולעיתים, אם תרצו, יאספו כמה פריטים נוספים ברשימת הקניות הרגילה שלכם.

 1. הכנת אוכל

הנטו של העבודה הוא כאשר השף, שמגיע לביתכם או משתמש במטבח מסחרי משלו, לוקח את המצרכים ומבלה איפשהו בין 2-5 שעות בממוצע כדי להכין לכם את הארוחות (אם זה בבית שלכם, חלק מהשפים יביאו ציוד משלהם, אחרים ישתמשו בשלכם). הזמן שייקח ישתנה בהתאם למספר הארוחות, המורכבות שלהן וסגנון השף. ואל תדאגו אם אתם לא נמצאים בבית בזמן העבודה של השף. שפים פרטיים מוכנים ולעיתים קרובות נהנים מכך שלקוחותיהם נכנסים לשוחח איתם בזמן שהם מסיימים את הארוחות.

 1. אחסון

לאחר סיום הכנת האוכל, השף יאחסן את כל הארוחות (למעט כל דבר שנועד לאכילה באותו יום) ויניח אותן בכלי זכוכית או פלסטיק לפני שיאחסן אותן במקרר. לאחר שהוא עושה זאת, תהיו חופשיים להוציא את האוכל בכל עת ולחמם אותו מחדש לפי ההוראות המפורטות שנותרו מאחור.

 1. ניקיון

הטבה נוספת שיש לשף פרטי עד הבית העובד מהמטבח שלכם היא שהם יחסכו מכם את התסכולים של הניקיון אחרי כל עבודת הבישול. לאחר שיסיימו לאחסן את הארוחות, הם יתחילו לעבוד בשטיפת כל הציוד שהם השתמשו בו, יסדרו את הבלגן, ובאופן כללי יוודאו שהמטבח שלכם נראה כאילו שהם אף פעם לא היו בו. מלבד כל האוכל הטעים, כמובן.